Mistrovství České republiky juniorských párů v bowlingu

V neděli 2. prosince se uskutečnil 2. ročník MČR juniorských párů v bowlingu, které pořádalo Bowlingové centrum v Pardubicích. Turnaje se zúčastnilo 22 párů z celé České republiky. Turnaje se zúčastnila i hráčka Bowlingu Blansko Lucie Hrazdírová, která hrála ve dvojici s Alexem Čoupkem z Bowlingu Brno. 

V kvalifikaci se Lucce s Alexem velmi dařilo a obsadili 5. místo. Lucka zahrála osobní rekord 244 bodů a její průměr v kvalifikaci byl 198! Alex měl průměr 167 a tak z pátého místa postoupili do čtvrtfinále. Tam Lucka nahrála průměr 175 kuželek, Alexovi se dařilo méně, proto jim jen těsně unikl postup do finále a skončili na krasném 5. – 8. místě. Hlavně výkony Lucky jsou obdivuhodné, protože hraje bowling 5. rokem a ve 14 letech je velký bowlingový talent.

Od konce listopadu nám pomáhá s trénováním trenér bowlingu z Bowlingu Brno Jarda Uher a u všech dětí v kroužku bowlingu došlo k velkému zlepšení i díky tomu, že si kluci koupili vlastní bowlingové koule.

Děkujeme Lucce za vzornou reprezentaci města a Bowlingu Blansko, Jardovi za pomoc s přípravou na turnaje a rodičům za pomoc s dopravou dětí na juniorskou ligu a přejeme všem dětem z kroužku bowlingu mnoho dalších úspěchů na turnajích v příštím roce. Ať jim to padá!

Bára Holánová

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *