Listy regionů
5Pro/180

V adventu rozezní Boskovice duchovní hudba

Adventní čas přinese do Boskovic nový cyklus benefičních koncertů v evangelickém kostele. Místní evangelíci připravili pro veřejnost čtyři večery s duchovní hudbou. Žánrově pestré koncerty proběhnou o prvních dvou prosincových nedělích, o týden později na ně naváže gymnaziální sbor Nota. Celá série vyvrcholí v pátek 21. prosince vystoupením Kantilény, sboru dětí a mládeže při Filharmonii Brno.

„V adventu se potřebujeme na chvíli zastavit, otevřít se tomu novému, co k nám za chvíli přijde ve vánočních svátcích. Jenže na to většinou není ani čas, ani příležitost. Proto chceme lidem skrze hudbu takovou příležitost nabídnout,“ vysvětluje myšlenku koncertů boskovický farář Jiří Bureš.

PROGRAM:  

Neděle 9. prosince v 18 hodin 

Dorota Barová vnese do adventního cyklu čerstvý vítr současné alternativní scény. Hudebnice, která proslula jako členka dua Tara Fuki, přiveze do Boskovic svůj nejnovější projekt Iluzja, který zde zazní v české premiéře. Zpěv a cello Barové budou doprovázet Jakub Vejnar (baskytara) a Jiří Šimek (kytara).

Neděle 16. prosince v 15 a 18 hodin

Velkému zájmu se těší již tradiční koncert studentů a zpěváků boskovického gymnázia. Pěveckému sboru Nota budou zdatně sekundovat i mladší zpěváci ze sborů Malá Nota a Notička. Večer obohatí i hosté z mužského pěveckého tělesa Novocantus z Nového Města na Moravě.

Pátek 21. prosince v 18 hodin 

Závěrečný, předvánoční večer obstarají vzácní hosté – Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno. V programu, při němž vedle zpěvu zazní i varhany, dominuje hudba XX. století se jmény Bohuslava Martinů, Sergeje Rachmaninova a Felixe Mendelssohna. Nejvíce prostoru se však dostane českému mistru Petru Ebenovi, jehož Missa Adventus letošní hudební cyklus symbolicky uzavře.

 VSTUPNÉ: 

Vstupné na první, druhý a čtvrtý koncert je dobrovolné, na dva koncerty Noty konané o třetí

adventní neděli (16. 12.) činí 120 korun. Předprodej proběhne od středy 5. prosince v Galerii Otakara Kubína, st–ne od 14.00 do 17.00.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky