V Černé Hoře opět zažili peklo

S čerty nebyly ani letos žádné žerty. Směrem od Brna si to pekelníci do Černé Hory namířili hned 2. prosince na první adventní neděli. Předzvěstí jejich příjezdu byla sprška ledových krupek, které vydatně padaly během celého podvečera. Děti z místní mateřské a základní školy statečně odolávaly nepřízni počasí a se ctí se s námrazou vypořádaly.

Celé úvodní vystoupení se nakonec podařilo a všichni se modlili, aby vydržela i technika, která je nezbytnou součástí celé akce a dodává jí tu správnou atmosféru. Všechny pochybnosti však rozptýlil program spolku LÍPA z Lipůvky. Po řádění čertů následovalo dlouho očekávané rozsvícení vánočního stromu před radnicí a oblíbená mikulášská nadílka. Obdarovaných dětí se tu sešlo na tři stovky, což bylo díky nepříznivému počasí o něco méně než loni. Po slavnostním zakončení celé akce si všichni z řad pořadatelů pořádně oddechli.

Letos to byla opravdová zkouška nervů a pevné vůle. Upřímný obdiv si zaslouží všichni, kteří tuto akci od nedělního rána připravovali a ani na chvíli nezapochybovali, že vše dopadne v rámci možností dobře. Měli jsme tedy nakonec z pekla štěstí a možná se za nás Černohorské přimluvily i síly nebeské. Radost dětí z této tradiční akce byla odměnou nejen pro herce a pořadatele, ale především pro všechny dospělé, kteří přišli a vydrželi až do konce.

Městys Černá Hora děkuje členům spolku LÍPA 2015 z Lipůvky, členkám SPOZ, členům Sboru dobrovolných hasičů a Fotbalového klubu Černá Hora. Poděkování patří i hlavnímu sponzoru akce, kterým byl Pivovar Černá Hora.

Za pořadatele Jana Kubelková

 Foto: Ivo Kalvoda

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *