Listy regionů
28Pro/180

Vánoce v Azylových domech? Letos i s dárky

Setkání s rodinou, domov, kapr, salát, ozdobený stromek, dárky, rozzářené dětské oči. Všechno, co pro nás symbolizuje Vánoce, dětem a jejich maminkám v Azylových domech dát nemůžeme, přesto se pracovnice Azylových domů Oblastní charity Blansko snaží svým klientkám klasické vánoční svátky co nejvíc přiblížit. V letošním roce díky dárcům i se vším, co si děti přejí. „Blanenské Mateřské centrum Paleček vymyslelo akci Strom splněných přání. Společně s maminkami z Azylového domu v Blansku jsme sepsali, co by děti chtěli k Vánocům a Paleček to vyvěsil na svém Facebooku. A přání si lidé v podstatě hned rozebrali,“ popisuje vedoucí Azylového domu Lenka Šebelová.

Všechny děti z Azylového domu tak letos najdou pod stromečkem to, co si opravdu přejí. „Jsme moc rádi, že nám Paleček Strom splněných přání nabídl. Nemáme finanční možnosti na to, abychom dětem kupovali dárky. Tak je to pro nás možnost, jak jim udělat ty pravé Vánoce,“ říká Lenka Šebelová.

V blanenském Azylovém domě se snaží navodit vánoční atmosféru i matkám. Společně pečou vánoční cukroví, a pokud maminky chtějí, sejdou se i na Štědrý den. „Povečeříme a pak jdeme všichni společně ke stromečku,“ dodává vedoucí Azylového domu. Strom jim stejně jako Betany Boskovice v letošním roce věnuje ŠLP Křtiny.

Také v Azylovém domě v Boskovicích budou mít letos děti pod stromečkem dárky. „Díky jedné paní z Brněnska jsme pro děti získali dárky v rámci akce Krabice od bot. Předali jsme seznam dětí a věk a lidé krabice pak plní dárky podle toho, co si myslí, že je pro dané dítě vhodné. My sami nevíme, co v krabicích je, rozbalíme je až pod stromečkem,“ informuje vedoucí boskovického Azylového domu Jana Augustinová. Také v této službě se snaží pro svoje klientky zajistit co nejvíc klasické vánoční svátky. „Každá matka ve své bytové jednotce povečeří s dětmi a pak jdeme všichni společně ke stromečku, který děti s naší pracovnicí předtím ozdobili,“ doplňuje Jana Augustinová.

V letošním roce plní dětské sny také zaměstnanci blanenské firmy Synthon.  Podle seznamu si vybírají z Azylových domů v Blansku a v Boskovicích konkrétní dítě, kterému koupí a zabalí pod stromeček dárek. Maminky pak firma Synthon obdaruje kosmetickými balíčky.

Děkujeme všem, kteří dělají dětem i maminkách v Azylových domech Oblastní charity Blansko šťastné Vánoce.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky