Listy regionů
11Led/190

Dětský turnaj v bowlingu v Brně

V sobotu 5. ledna se uskutečnil v Brně v Novém roce 1. Dětský turnaj pro děti a nově i juniory (nad 14 let) na Bowlingu v Brně. Turnaje se zúčastnilo kromě dětí z Brna a Hustopečí i 11 dětí z kroužku bowlingu z Bowlingu Blansko. Celkem se turnaje zúčastnilo téměř 30 dětí od 5 letých až po 17 leté. Turnaj byl rozdělen na kategorie: Děti do 14 let s mantinely, ve které se umístil na 4. místě Standa Kala. V kategorii do 14 let bez mantinelů zvítězil s přehledem Alex Čoupek, který ještě nespadá do kategorie junior nad 14 let. Jeho průměr ze 4 her byl 190,5 bodů!, což ve 12 letech je úžasný výkon. Na 2. místě se umístil Jakub Stojanov, na 3. Jakub Sedláček. Na nepopulárním 4. místě Jakub Hasoň, na 5. Marek Štěrba, na 6. Adam Kopřiva a na 9. místě Daniel Kopřiva ze 14 hráčů této kategorie.

V nové kategorii junior (nad 14 let), při absenci Lucie Hrazdírové, zvítězil Michal Štěrba, na 2. místě se umístil Jiří Hasoň, na 3. místě Patrik Vais a 4. skončil teprve začínající hráč Marek Peterka. Kromě vítězství Alexe Čoupka si kluci z Blanska odvezli všechna medailová umístění v kategorii bez mantinelů, to znamená pro děti, které hrají bowling už delší dobu a nepotřebují mantinely. Všechny děti obdržely diplomy a první tři v každé kategorii medaile a ceny od České bowlingové asociace (ČBA).

V neděli 20. ledna čeká děti další kolo juniorské bowlingové ligy (JBL) Jižní Morava, skupiny C opět v Blansku, kde děti dostanou od ČBA poukaz na bowlingové vybavení v hodnotě 3 000,- Kč za účast v juniorské extralize.

Od února se uskuteční pro trenéry bowlingu zdarma pět víkendových seminářů v Hustopečích s trenérem z Kréty s Costasem, kde si každý trenér každý seminář může vzít s sebou jednoho svěřence, kde se budou trenéři a jejich svěřenci zdokonalovat v bowlingu.

Popřejme dětem hodně dalších bowlingových úspěchů v juniorské lize (JBL), na Dětských turnajích v Brně, turnaji Zámecká Sýpka a samozřejmě v květnu i na juniorském MČR v bowlingu.

Na závěr bych chtěla říct, že bowling není jenom sport, ale především zábava, získávání nových zkušeností, navazování přátelství a nezapomenutelné zážitky, které mám i já z této hry.

Tak ať to dětem v Novém roce padá ještě lépe než vloni!