Listy regionů
10Led/190

Již druhý sociální automobil bude jezdit v Blansku

Nový vůz značky Renault Master slavnostně převzali v pondělí 17. prosince 2018 zástupci Senior centra Blansko. Předání proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat pro přepravu svých klientů a při dalších aktivitách.

Příspěvková organizace, která poskytuje ubytování a péči seniorům, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky automobilů. Pro Senior centrum jde v celkovém pořadí již o 765. vůz. V rámci tohoto projektu pak bylo v Blansku předáno druhé vozidlo. „Myšlenka pomáhat lidem, kteří nemají stejnou startovní čáru jako my, není nijak nová, tyto projekty fungují ve vyspělé Evropě velmi dobře. Proto jsme se rozhodli, že i my pomůžeme organizacím, které svou činnost zaměřili na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Snažíme se o zdokonalení vozového parku v těchto ústavech a zařízeních. Právě ten totiž bývá ve velmi špatném stavu a sehnat vůz splňující standardy pro přepravu nemocných není v dnešní době pro tyto organizace vůbec jednoduché,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Jedním z poslání domova pro seniory v Blansku, kam dorazila nová osobní dodávka, je podporovat své klienty v soběstačnosti, předcházet jejich osamění a nabídnout jim možnost důstojného dožití. „Vůz, který jsme doposud používali, už není v ideálním technickém stavu, dokonce je starší než naše centrum samotné. Získání nového automobilu je pro nás velmi významnou pomocí pro zkvalitnění života našich klientů. Velice děkujeme společnosti Kompakt i všem sponzorům, kteří se na tomto projektu podíleli. Vozidlo budeme využívat především pro přepravu k lékaři, za rodinnými příslušníky a známými, do kostela, ale i pro vyřízení nutných záležitostí na úřadech atd. Mnoho našich klientů je imobilních, proto bude nutné ještě automobil vybavit plošinou pro vozíčkáře,“ uvedl Bc. Rudolf Krejčíř, ředitel organizace.

Na financování vozu se podílelo asi 40 společností napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 750 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky