Juniorská bowlingová liga v Olomouci

V sobotu 19. ledna se konalo 4. kolo juniorské bowlingové ligy (JBL) Morava, skupiny C na Šantovce v Olomouci, místo neděle 20. ledna na Bowlingu v Blansku. V neděli se juniorští hráči z Olomouce a Frýdku zúčastnili jiného turnaje. V neděli 20. ledna absolvovala Lucie Hrazdírová seminář s trenérem z Kréty Costasem v Hustopečích, který byl pro trenéry bowlingu, na který si mohli vzít svěřence a zdokonalovat se ve hře.

Po čtvrtém kole JBL je družstvo Bowling Blansko A stále na 3. místě, za 1. družstvem z Jadranu Frýdek-Místek a na druhém místě je družstvo Bowling akademy z Olomouce. Družstvo Bowling Blansko B se posunulo z 5. místa na 4. místo a družstvo Bowling Blansko C je stále na 7. místě.

V jednotlivcích se nejlépe umístila na 5. místě Lucie Hrazdírová, na 6. místě Jiří Hasoň, na 8. Jakub Sedláček, na 9. Michal Štěrba a na 10. místě Patrik Vais. Zbývající hráči obsadili další místa. Celkem hraje tuto skupinu 25 hráčů.

Další turnaj, kterého se junioři z Blanska zúčastní je Dětský turnaj v Brně v sobotu 2. 2. 2019. V neděli 3.2. se bude konat 5. kolo JBL ve Frýdku. Vyhodnocení po 6. kole, které se uskuteční na Bowlingu v Blansku, bude závěrečný turnaj v Olomouci, kde se vyhodnotí nejlepší týmy a první dvě družstva z každé skupiny juniorské bowlingové ligy A, B a C postoupí do republikového finále.

Popřejme blanenským juniorům hodně dalších úspěchů v nadcházejících turnajích a postup do republikového finále, který ještě není rozhodnutý, neboť juniorská liga skupina C je vyrovnaná.