Listy regionů
21Led/190

ROK 2018 ATLETŮ ASK BLANSKO

Vše pro blanenské atlety začíná jako každý rok halovou sezónou, která vrcholí mistrovstvím Moravy a Slezska a České republiky. Naši nejlepší atleti úspěšně reprezentují i výběry Jihomoravského kraje v atletice. Největších úspěchů dosáhla naše děvčata na MMaS v Ostravě kde vybojovala medaile v mladších žákyních za 2.místo na 800m Dominika Bezdíčková a 1.místo na 300m Veronika Jakusidisová. Ve starších žákyních získala Pavla Štoudková 1. místo na 300m a 2. místo na 150m. Na nepopulárním čtvrtém místě v juniorkách skončila Leona Marečková na 200m.

Vrcholem každé zimní sezóny bývá mistrovství ČR v hale kde nás reprezentovala Pavla Štoudková, která zaběhla na trati 800m nový žákovský halový rekord a po zásluze získala titul mistryně České republiky. Z odcházející halovou sezónou se nám atleti blanenského oddílu začínají objevovat na venkovní dráze a různých bězích ať v rámci okresní běžecké ligy, nebo Brněnského běžeckého poháru. Těchto lig se především zúčastňují naši nejmenší atleti, kteří zde dosahují předních umístěních. Z 25. venkovních soutěží, které naši atleti odběhali nejen v regionu, ale po celé ČR a kde opět sklízeli pódiová umístění si připomeňme aspoň některé. Jarní Morenda Kooperativa mítink v Brně, Memoriál Věry Bušové Gilkové v Blansku, víceboje v Třebíči, Vyškově, Pacově a Kolíně kde se naše atletky setkaly s legendou České atletiky Jarmilou Kratochvílovou. Celá sezóna nám poté vrcholí největším mládežnickým mítinkem v Evropě, který se koná v Brně.  Veronika Jakusidisová v mladších žákyních zde vybojovala první místo na 150m a druhé ve výšce. Pavla Štoudková vybojovala první místo v rekordu mítinku na 800m a druhé na 300m. Velkou radost nám udělala štafeta mladších žákyň ve složení Poláčková, Šebková, Bezdíčková a Jakusidisová když ve štafetě na 4x60m doběhla třetí. Vrcholem podzimu bývají mistrovstí Moravy a Slezska a ČR. Na mistrovství ČR žáků v Jablonci Pavla Štoudková ovládla 800m a k velkému překvapení nejen nás Veronika Jakusidisová doběhla na druhém místě na 300m. Veronika v této kategorii bude ještě dva roky. Největší naše očekávání směřovalo k domácímu mistrovství Moravy a Slezska mladších žáků kde naši atleti vybojovali čtyři cenné kovy. I co se týká pořadatelské činnosti tak blanenský oddíl nezůstává pozadu za výsledky atletů z dráhy. V loňském roce se podařilo uspořádat sedm kvalitních soutěží ať už pro nejmenší Čokoládovou tretru, Memoriál Věry Bušové Gilkové, nebo soutěže pro školy. Vrcholem pořadatelské činnosti bylo Mistrovství Moravy a Slezska mladších žáků, které bylo z atletických kruhů hodnoceno jako jedno z nejlepších za poslední roky. Toto mistrovství by se nedalo uspořádat bez podpory  města Blanska a služeb Blanska. Oddíl uspořádal v době letních prázdnin atletický tábor pro 50 spokojených dětí. Oddíl se snaží díky podpoře Jihomoravského kraje, města Blanska, ASK Blansko a dalších partnerů neustále vylepšovat tréninkové zázemí a podmínky atletům k jejich činnosti za což děkujeme. Bez této pomoci by se v dnešní době mládežnický sport nedal provozovat.

V letošním roce budeme pořádat základní kola družstev mladších žáků a žákyň, přípravek a na podzim finále krajského kola mladších žáků a žákyň družstev z kterého postupují tři nejlepší družstva na mistrovství Moravy a Slezska.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky