Listy regionů
22Úno/190

Dvorská staví mosty – opět vítězně

Dne 8. února se v Letovicích na Masarykově střední škole konal již 3. ročník soutěže ve stavbě mostů ze špejlí Postav most! Soutěž vznikla původně pro technicky zaměřené střední školy, ovšem již 3. rokem se v Letovicích koná její verze pro žáky škol základních.

Soutěž je vypsána ve dvou kategoriích: v první z nich žáci staví most lehčí než 1 kg, který musí překlenout vzdálenost 1 m, již předem doma či ve škole a na soutěž jej pouze přivezou, zatímco ve druhé kategorii žáci staví most na místě. Výhodou je však menší překlenutá vzdálenost činící 75 cm.

Ráno na vlakovém nádraží čekala „skvadra“ 26 žáků ze 6., 8. a 9. ročníku včetně loňských vítězek Petry Malíkové, Jany Slavíčkové a Elišky Jalové.

Zhruba 20 minut jízdy vlakem, několik set metrů chůze a už jsme v tělocvičně, v níž se celá akce koná. Po nutné registraci a převážení dovezených mostů žáci tvořící mosty na místě usedají k přiděleným stolům. Tři, dva, jedna a start. Všechny týmy se s pomocí tavných pistolí, špejlí a provázků pouštějí do práce. Za dvě a půl hodiny musí být hotovo.

Mezitím se zástupci týmů s předem vytvořenými mosty pouští do zatěžování svých konstrukcí  - naléváním vody do na mosty zavěšených barelů.

V této kategorii jsme stejně jako v minulých letech bohužel neuspěli.

Již se však blíží konec ve tvoření mostů na místě. Teď ještě mosty převážit a hurá na zatěžování.

Který z barelů na zatěžování použít – malý či velký? Některé z mostů neunesou ani váhu samotného barelu, jiné unesou barel i s několika konvemi vody.

Tak a již se blíží závěr – vyhlašování výsledků v této kategorii. Třetí místo - nic, druhé místo – nic, první místo… Je to možné? Ano je! První místo vyhrává tým Žížaláci ve složení Adam Pernica, Adam Kopečný a Anh Le Doan Duc ! Žáci 6. ročníku, kteří se soutěže účastní poprvé, porazili škálu mnoha zkušenějších soupeřů. Navíc loňské vítězky získaly krásné 4. místo.

Následuje několik posledních fotografií, loučení s organizátory, krátký rozchod a už sedíme ve vlaku.

Velký dík patří zejména žákům 9. B, kteří se soutěže účastnili pravidelně od jejího vzniku a kteří její atmosféru letos zažili naposledy – vždy se jednalo o skvělé reprezentanty naší školy.

Mgr. Jana Witkovská, Mgr. František Šejnoha

Více fotografií na stránkách: https://www.stredni-skola.cz/Gallery?id=3229

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky