Listy regionů
5Úno/190

Izraelský expert vedl kurz sebeobrany na gymnáziu v Rájci-Jestřebí

V páteční odpoledne 18. ledna se studenti a někteří pedagogové Gymnázia Rájec-Jestřebí zúčastnili nácviku umění Krav maga. Čtyřhodinový kurz byl veden uznávaným izraelským odborníkem na bezpečností rizika a sebeobranu Davidem Bohbotem, který již léta žije v Praze. 

První část byla zaměřena na krizové situace. Cílem bylo  naučit se tyto situace vyhodnocovat a řešit. Zbylé dvě hodiny byly věnovány praxi boje zblízka. Ještě než začali účastníci trénovat, okusili cviky, které praktikují izraelské speciální jednotky a armáda. Potom byli rozděleni do párů a zkoušeli si údery a jejich vykrývaní. V poslední části spolu v těchto párech zápasili. 

Cvičili jsme způsoby, jak se holýma rukama ubránit třeba i pistoli nebo noži a bez ohledu na fyzickou kondici si zvykli na vědomí, že tento systém může zachránit život nám nebo jinému člověku. Kromě těl na žíněnkách jsme používali i mozek. David nás nutil přemýšlet jinak. Navíc jsme si s ním a jeho sestrou, která byla v České republice na třídenní návštěvě, procvičili angličtinu. Jakožto jeden ze zúčastněných shledávám tento kurz zajímavým a velmi přínosným a jsem rád, že jsem ho mohl prožít.

Kryštof Němec, student 4. ročníku

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky