Listy regionů
6Úno/190

Opatovské šmajd a Malohanácká stovka startují na třech místech

Klub českých turistů (KČT) Malá Haná Velké Opatovice (okr. Blansko) pořádá v sobotu 9. února tradiční pochod Opatovské šmajd. V pátek 8. února navíc odstartuje první letošní stokilometrový na Moravě Malohanácká stovka. Obě akce se konají již po čtyřiadvacáté.

 Opatovské šmajd pěším turistům nabídne sedm tras od 2 do 60 kilometrů se startem v sokolovně ve Velkých Opatovicích. Turisté ale mohou vyrazit i z restaurace na železničním nádraží v Letovicích. K dispozici budou mít čtyři různé trasy od 15 do 55 kilometrů.  

„Trasy turisty zavedou do krásné krajiny Malé Hané, ale také do kopců Drahanské vrchoviny nebo Českomoravské vysočiny. Na cestě budou pro pochodníky připravené kontroly, kde se mohou zahřát a občerstvit,“ popsal předseda KČT Malá Haná Dušan Machourek.

 Ve Velkých Opatovicích se startuje od 6 do 11 hodin, z Letovic mohou turisté vyjít od 6 do 8:45 hodin. V cíli, který je pro všechny trasy ve velkoopatovické sokolovně, na účastníky čeká diplom, suvenýry, bohaté občerstvení a tancovačka s dívčí rockovou kapelou Rebelky.

Malohanácká stovka je v turistickém kalendáři první klasickou akcí Česko-Slovenského poháru v ultratrailu na Moravě v letošním roce. Prezentace účastníků odehraje v sokolovně ve Velkých Opatovicích v pátek 8. února do 20 hodin. Ostrý start se pak uskuteční na železničním nádraží v Chornicích.

„Minulý rok na trať Malohanácké stovky vyrazila devadesátka dálkoplazů. Opatovského šmajdu se zúčastnilo přes 430 turistů. Uvidíme, kolik jich bude letos,“ podotkl Machourek.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky