Střední škole André Citroëna slavnostně otevřela Centrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů téměř za 50 milionů korun

Dne 8. února 2019 proběhlo slavnostní otevření žákovských dílen strojního obrábění na odloučeném pracovišti na ulici Dřevařská, kde došlo v rámci programu IROP k úspěšné modernizaci veškerého strojního vybavení pro studium učebního oboru Obráběč kovů, maturitních oborů Mechanik strojů a zařízení, Informační technologie i dalších oborů, které lze studovat na Střední škole André Citroëna. Dále byly 8. února 2019 slavnostně uvedeny do provozu zmodernizované svářecí stroje v budově svářečské školy na náměstí 9. května. Během tříletého projektu došlo také k realizaci venkovních terénních úprav zelené plochy v areálu Centra, k modernizaci vnitřních prostor pracoviště i sociálních zařízení a zkvalitnění vnitřní konektivity školy.

Cílem je projektu je zlepšit kvalitu výuky na Střední škole André Citroëna a zvýšit tak připravenost absolventů na potřeby trhu práce. „Věřím, že tato investice přispěje ke zvyšování úrovně přípravy žáků tak, aby byli připraveni na očekávání zaměstnavatelů“, uvedla při úvodním projevu radní z Krajského úřadu Jihomoravského kraje JUDr. Jana Pejchalová.

Senátorka a zastupitelka města Boskovice Jaroslava Vítková i starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek popřáli na závěr projevů novému Centru výuky, žákům i učitelům úspěch v používání všech nových strojů.

Tento projekt byl realizování díky podpoře EU a Jihomoravského kraje.

Součástí celého slavnostního odpoledne byla i prohlídka zrekonstruovaného bazénu, představení expozice školní sbírky historických strojů a prezentace firmy CL Junior Auto Boskovice včetně předváděcích jízd v novém vozidle Citroën C5 Aircross, C3 Berlingo nebo C4 Cactus. Celou akci také podpořil ředitel značky Citroën na českém trhu František Neumann, který představil automobil Citroën C5 Aircross – SUV nové generace.

Cca 90 návštěvníků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *