Listy regionů
4Bře/190

Začátek atletického roku ve znamení hal

Jako každý rok i letošní začátek nového roku patřil atletickým halám kde se atletům a z blanenského klubu ASK Blansko nad očekávání dařilo. Vše začalo v lednu přebory Moravské Slávie kde se kromě mladšího žactva zúčastnili i naši nejmenší z přípravek a vedli si nad míru úspěšně.

Když ve starších přípravkách Eliška Zamazalová vyhrála 600m a Denis Ellinger na téže trati doběhl pro třetí místo v mladších žácích. Jeho bratr Šimon na 600m obsadil  třetí místo a neztratila se ani Zuzka Jandáková, která si vytvořila nové osobní výkony. V nejmladší přípravce nás úspěšně reprezentovala Daniela Bezdíčková, když získala tři medaile a to stříbro z dálky, zlato z 60m a 400m. Pozadu nezůstaly ani Veronika Brázdová, které unikl bronz z dálky jen na pokusy a Róza Hejlková. Obě holky si opět vytvořily v ostatních disciplínách nové osobáky. Na posledních závodech v Ostravě Kids Athletics Poruba 2019  získal Radek Malits třetí místo v hodu míčem, zde se dařilo i ostatním a to především na tratích 600m.

Naši starší atleti měli o trošku náročnější program, když se zúčastnili otevřených přeborů Moravskoslezského kraje, mistrovství Jihomoravského kraje, mistrovství Moravy a Slezska, mistrovství České republiky ve vícebojích, Kids Athletics Poruba 2019 a dvou mítinků ve skoku vysokém. Zde jen upozorníme na ty největší úspěchy. Ke stálicím ve sbírání medailí z vrcholných podniků patří Veronika Jakusidisová, která i přes přestup o kategorii výš a to starší žákyně opět potvrzuje že bude patřit k nejlepším. Veronika brala krásné třetí místo z mistrovství MMaS ve vícebojích a deváté místo z MR ČR ve stejné disciplíně. Z MMaS jednotlivců brala 3. místo ze 150m a 300m. V mladších žákyním nám dělá obrovskou radost Dominika Bezdíčková, která se stala přebornicí Jihomoravského kraje ve výšce, na 60m a 150m. Na MMaS brala zlato z 300m, stříbro ze 150m a bronz na 60m. Největší radost nám však udělala na posledních závodech v Ostravě kde si vytvořila nový osobní výkon na 800m a to časem 2.22.50. Další naší nadějí je žákyně Natálie Poláčková která získala z přeboru Jihomoravského kraje třetí místo ve skoku do dálky a neustále se v této disciplíně zlepšuje. Na MMaS nás ještě potěšila štafeta mladších žákyň u které jsme po odchodu dvou dívek do starších žákyň trošku pochybovali jak to děvčatům bude běhat, ale čtvrté místo je obrovským příslibem pro letní sezónu. Na závěr všem zúčastněným patří obrovské díky za předvedené výkony a reprezentaci nejen oddílu atletiky ASK Blansko, ale i města a hlavně za to že potvrzují že blanenská atletika patří ke špičce nejen v kraji ale i v České republice. V letošním roce budete vídat naše atlety nejen na okresních tratích, ale po dlouhé době budou postavena družstva přípravek, mladších žáků a žákyň, dorostenek a žen. Ze závodů na našem stadionu se můžete těšit na tradiční Memoriál Věry Bušové Gilkové, základní kola přeborů přípravek a mladších žáků a žákyň a Krajské finále družstev mladších žáků a žákyň.

MB

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky