Listy regionů
24Dub/190

Blanenský čtyřlístek

Ve dnech 19.–21. 3. 2019 pořádala Střední škola cestovního ruchu a gastronomie 2. ročník Soutěžního festivalu Blanenský čtyřlístek. Tento festival nese název podle čtyř soutěží, které se zde vyhlašují, a těmi jsou Jeskynní, Krasový, Punkevní a Krápníkový pohár.

Tato akce se již 2. rokem konala v Dělnickém domě, kde se mimo jiné koná většina blanenských akcí. V úterý 19. března zde proběhlo slavnostní zahájení festivalu a vyhlášení výsledků Jeskynního poháru, což je fotografická soutěž pro veřejnost. 3. místo získal Dominik Nečas, student Střední školy cestovního ruchu a gastronomie Blansko, s fotografií „Zámecký park v Blansku“, 2. místo patřilo Mgr. Iloně Vaisové s fotografií „Klamova huť“ a 1. místo získal Mgr. Pavel Strnad se svou fotografií „Přeživší“. Porota se rozhodla udělit ještě cenu za originalitu, jež získal Eduard Boháček se svou fotografií „I v Moravském krasu stromy umírají vestoje“.

V úterý večer nechybělo ani vyhlášení výsledků Krasového poháru – soutěže fiktivních turistických projektů studentů SŠ Cergas. Na 3. místě se umístil projekt Statek Samsara – dětský den, cesta do pravěku, na kterém pracovali studenti Zuzáková, Pavelová, Pavelka, Bartošková, Kotlár, Širůčková a Blažková. Druhé místo patřilo projektu Penzion Kůlna – stezka odvahy a studentům Juračkové, Králové, Ballonové-Mierné, Nesrstové, Šebelové a Prokešové. Na prvním místě se nečekaně umístil projekt žáků prvního ročníku (Nečas, Čížková, Kružíková, Žáček, Flachsová, Nejezchlebová, Hudcová) s názvem Sloup v času.

Středa byla věnována Punkevnímu poháru, což je středoškolská soutěž v přípravě koktejlů inspirovaných Moravským krasem.

V soutěži Punkevního poháru se v cenách garantů na 3. místě umístila Jana Demelová ze SŠ TEGA, na 2. místě se umístil Dominik Ferdinand ze SOŠ Fortika Lomnice s nápojem Býčí skála, a na 1. místě se umístila Denisa Bezrouková z ISŠ Slavkov u Brna s nápojem zvaným Ledový kráter. Udělovaly se i další ceny, například v kategorii nejsympatičtější barmanka, kterou vyhrála Valerie Rypová ze SŠ Cergas, v kategorii nejsympatičtější barman zvítězil David Frýdl ze SŠ Gastro a farmářství Jeseník, v kategorii nejlepší název nápoje si cenu odnesla Michaela Šebestová ze SŠ Cergas Blansko s názvem Vigsius, v kategorii nejlepší ozdoba obdržel cenu Jan Šelbický ze SOŠ Fortika Lomnice, v kategorii nejlepší jakost zvítězil Jakub Říha ze SOŠ Litovel a jako poslední si za svoji techniku odnesl cenu Jiří Blažíček ze SOŠ Litovel.

V hlavní soutěži Punkevního poháru si 3. místo odnesla Natálie Hankeová ze SŠ Farmářství a gastronomie Jeseník, 2. místo obdržela Lucie Zřídkaveselá ze SŠ Tega Blansko a 1. místo Punkevního poháru vydobyla Lucie Oravíková z OA a Hotelové školy Třebíč.

Poslední festivalový den, čtvrtek, byl věnován Krápníkovému poháru. Ten se specializuje na soutěž základních škol v prezentaci zajímavostí našeho regionu. Na 3. místě se umístila ZŠ Erbenova, na 2. místě se umístila ZŠ a MŠ Dvorská a absolutním vítězem se stala ZŠ Benešov. Opět byly udělovány ceny poroty, z níž nejoriginálnější audiovizuální zpracování získala ZŠ Adamov a cenu za komplexní zpracování – ZŠ Dvorská.

Tento rok festival proběhl stejně jako ten minulý v míru, v přátelském rozpoložení a skvělé náladě. Festival byl pozitivně hodnocen jak organizátory akce, tak samotnými soutěžícími. A my bychom tímto chtěli poděkovat všem účastníkům a v neposlední řadě partnerům a sponzorům tohoto festivalu, kteří pomohli realizovat 2. ročník této unikátní akce.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky