Listy regionů
26Dub/190

BYLI • JSME a BUDEM: Oslavte s námi 100 let skautingu v Boskovicích

Skautské středisko Boskovice si letošního roku připomíná sto let od svého založení. V rámci této významné události proběhne v květnu měsíční výstava v místním regionálním muzeu a další doprovodné akce.

Skautské středisko Boskovice je nejstarším střediskem na blanenském okrese. Podle dostupných pramenů bylo založeno v roce 1919. V současnosti registruje 439 členů a řadí se k nejpočetnějším střediskům v republice.

Oslavy začnou 4. května mší svatou v kostele sv. Jakuba staršího, při které se požehná nový střediskový prapor. Po mši projdou skauti průvodem přes Masarykovo náměstí až k radnici. Zde proběhne slavnostní nástup. Na něm bude pokřtěna kniha mapující historii boskovického střediska a slavnostně otevřena samotná výstava, kterou si budou moci návštěvníci následně prohlédnout. V prostorách za muzeem nebude chybět ani občerstvení, hudba a aktivity pro děti. Den zakončí slavnostní oheň na farní zahradě.

Zmíněná výstava, které poskytne zázemí Muzeum regionu Boskovicka, je hlavní osou celé akce. “V rámci výstavy myslíme na všechny věkové kategorie - dospělí si dozví informace o historii střediska, děti si budou moci vyzkoušet různé skautské dovednosti, podívat se, jak vypadá skautská klubovna, nebo si vlézt do podsady,” popisuje Ludmila Dobrozemská, hlavní organizátorka akce. Návštěvníci dále uvidí typické skautské předměty, audio a video záznamy, a díky interaktivitě výstavy si budou moci mnoho věcí sami vyzkoušet.

V rámci oslav se uskuteční i různé doprovodné programy. Přímo v prostorách Muzea regionu Boskovicka to bude přednáška o historii spojená s debatou s pamětníky, promítání skautských filmů a muzejní noc ve skautské režii. Veřejnost se může dále těšit na měsíční šifrovací hru, nebo velkou bojovou hru Vyzvědači.

Oslavy zakončí skautský festival. Ten proběhne ve Skleníku a blízkém okolí. Vystoupí na něm skautské kapely i populární zpěváci. Děti si vyzkouší skautské dovednosti i lanové aktivity. Festival je skvělou příležitostí pro setkání (nejen) se skautskými pamětníky. Samozřejmostí je zajištění bohatého občerstvení.

Více informací na:

www.boskovice.skauting.cz/100let

https://www.facebook.com/oslavystoletskautboskovice/

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky