Listy regionů
25Dub/190

Retro v gastronomii

V těchto dnech probíhá na VOŠ a SŠ v Boskovicích tradiční mezioborový projekt, tentokrát na téma RETRO V GASTRONOMII-příprava pokrmů podle Magdalény Dobromily Rettigové, na kterém se podílí žáci všech oborů střední školy.

Projekt byl zahájen 18. 3. 2019 a to tvorbou propagačních materiálů, na kterých své grafické dovednosti předvedli žáci oboru Informační technologie. Vytvořili plakátky, jídelní lístky a průběžnou fotodokumentaci.

Postupně se do projektu zapojili žáci oboru Veterinární prevence, kteří v nově vybudovaných laboratořích provedli senzorické posouzení a chemickou analýzu základních surovin použitých při přípravě pokrmů.

Dále následovala příprava pokrmů a degustace, na které se podíleli žáci oboru Hotelnictví a turismu a oboru Kuchař číšník. Ochutnat jste mohli například gulášek na jiný způsob nebo špaňhelského ptáčka. Na výběr bylo i něco pro mlsné jazýčky, jako třeba, španělské větry se šodó či žemlový puding. Do přípravy degustačních tabulí se zapojili i žáci oboru Zahradník, kteří zajistili květinovou výzdobu zakomponovanou do období 1. poloviny 19. století.

Důležitou roli sehráli i žáci oboru Ekonomika podnikání, kteří vše správně zkalkulovali a ujistili všechny, že každá práce má svoji peněžní hodnotu.

Projekt bude ukončen 2. 4. 2019 závěrečným zhodnocením vzájemné spolupráce jednotlivých oborů a sumarizací dosažených výsledků.

Poděkování patří všem učitelům a žákům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Za organizační tým Hana Kuběnová Jaroslava Přikrylová

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky