Listy regionů
27Kvě/190

Startuje 7. ročník unikátního charitativního běhu You Dream We Run

V letošním roce očekávají organizátoři rekordní účast běžců i návštěvníků. Ve dnech 7. až 8. června 2019 se již posedmé sejdou vyznavači aktivního životního stylu, kterým současně nejsou lhostejné osudy lidí se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. Na sportovním stadionu ASK v Blansku se zapojí do unikátní společensko-sportovní akce You Dream We Run.

You Dream We Run je největší ryze charitativní akcí konanou na území České republiky pod širým nebem. Jejím cílem je plnit sny dětem či dospělým osobám se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. Do letošního ročníku se přihlásilo patnáct zájemců o splnění snů – sedm hendikepovaných dětí a osm dospělých. O pořadí plnění první části snů rozhodla komise složena z odborníků a členů organizačního týmu, která hodnotila nejen osudy jednotlivých účastníků, ale především jedinečnost a významnost jejich přání. Pořadí plnění dalších snů pak určilo veřejné losování na blanenské radnici konané 23. dubna 2018.

Jeden den pohybu plní celoživotní sny

Stěžejní náplní akce You Dream We Run je 24hodinový štafetový běh družstev, složených z libovolného počtu účastníků jakéhokoli věku. Družstva se mohou registrovat na webu akce do 20. května. Podmínkou účasti v charitativním běhu je objednání účastnických triček pro každého člena týmu, a to za základní cenu 200–275 Kč, sponzorskou cenu 300–375 Kč, případně v limitované edici z funkčního materiálu za 1 000 Kč. Výtěžek z prodeje těchto triček spolu se sponzorskými dary umožňují plnit sny přihlášených hendikepovaných dětí a dospělých.

Pro možnost dalšího zvýšení částky určené na plnění snů letos organizátoři spustili také nový eshop, ve kterém si lidé mohou objednávat propagační předměty s logem akce. Tyto drobnosti bude možné zakoupit i na akci samotné. Příspěvky na plnění snů mohou lidé případně posílat také přímo na transparentní účet 2600744766/2010.

Čtyřiadvacetihodinový charitativní štafetový běh You Dream We Run se v každém z šesti proběhlých ročníků setkával s trvale rostoucím zájmem veřejnosti. V dosud rekordním loňském ročníku se na běžecké dráze vystřídalo 3 113 běžců z 80 týmů, kteří dnem i nocí uběhli přes 50 100 kol na 400m atletickém oválu. Počtem aktivních běžců se tak loňský ročník You Dream We Run stal nejnavštěvovanější ryze charitativní akcí v České republice v roce 2018. Povedlo se rovněž splnit jedenáct přihlášených snů v hodnotě necelých 800 tisíc korun pro šest dětí a pět dospělých.

V letošním již sedmém ročníku očekává pořádající organizace PROSEN, spolek na podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných, účast přibližně 4 000 běžců a celkově více než 5 000 účastníků, kteří se zapojí do veřejné sbírky zakoupením účastnického trička a přispějí tak k možnosti splnit až 15 snů v hodnotě přibližně 1 500 000 Kč.

Běh i bohatý doprovodný program

Součástí akce je rovněž doprovodný kulturní program a aktivity pro děti i dospělé.
V minulých ročnících akci svým vystoupením mimo jiné podpořila řada známých umělců, jako např. Michal David, Martin Harich, Michal Hrůza, Láďa Kerndl, Petr Cmorik, Ilona Csáková, Marek Ztracený, Pavel Callta či skupina O5 a Radeček. V letošním roce se účastníci akce mohou těšit např. na vystoupení interpretů EGO, Láďa Křížek, Raego, QUEEN Revival a dalších.

Kromě hudebního programu připravují organizátoři i další doprovodné aktivity, jako je např. divadelní, taneční a kouzelnické vystoupení pro děti, malování na obličej, sportovní aktivity, skákací hrad, workshop žonglování pro začátečníky i pokročilé, koutek s omalovánkami či střelba z laserových zbraní.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky