Listy regionů
4Čvn/190

Senioři z Blanska navštívili brněnský Prigl

Brněnská přehrada (nebo-li „Prigl“) je oblíbenou destinací Jihomoravanů v celé letní sezóně. Nabízí spoustu možností k odpočinku i sportovnímu zážitku, k rekreaci i procházkám. Protože její historie sahá již do třicátých let minulého století, vystřídaly se v jejích chladivých vodách celé generace Brňanů a těch, kteří sem za osvěžením dorazili z blízkého i vzdálenějšího okolí. 

Jednu takovou výpravu za zážitky jsme uspořádali i my v blanenském SENIOR centru. Klienti zde poskytovaných služeb domova pro seniory a domova se zvláštním režimem společně s pracovníky zaplnili celý nízkopodlažní zájezdový autobus, který zapůjčila ČAD Blansko, a vyrazili vstříc vodnímu dobrodružství. A to doslova: výprava o celkovém počtu dvaceti seniorů a dvaceti pracovníků se nalodila na jeden z brněnských parníků a hodinu brázdila neklidnou a chladnou vodní hladinu. Překážkou nám nebyla ani skutečnost, že většina členů výpravy na parník byla imobilní. Naopak, v dnešní době už je možné díky provedeným úpravám brněnského přístaviště i samotného parníku poskytnou zážitek z plavby i osobám, které jsou na vozíčku. Lidé z Dopravního podniku města Brna v tomto odvedli skvělou práci a patřím jim za to veliký dík!

Na závěr zbývá říct, že i přesto, že jsme si vody užili opravdu dostatek – část výletu nám vydatně pršelo – odjížděli jsme z přístavu zpět do Blanska spokojení. Příjemné pocity a pěkné vzpomínky na celý výlet nám už zůstanou. A to za tu trochu děště opravdu stálo!

Petr Novotný, metodik a soc. pracovník

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky