Listy regionů
22Čvc/190

20 let Festivalu 3+1 Letovice

Těžko říct, zda v roce 2000, kdy město Letovice společně s občanským sdružením (dnes zapsaným spolkem) TRIALOG a Nadací města Letovice pro rozvoj kultury a životního prostředí uspořádalo první ročník Festivalu 3+1 Letovice, někdo pomyslel na to, že by tu festival mohl vydržet dvě desítky let. Otcové zakladatelé ale jistě věřili tomu, že myšlenka 3+1 – tedy setkání tří sektorů občanské společnosti (neziskový sektor, soukromý sektor, státní správa a samospráva) ve spojení s bohatým kulturním programem bude nosná i po letech.

Tento koncept se nemění už dvacet let a patří k festivalu stejně jako letovické koupaliště, kde se festival tradičně koná. Kulatá číslovka v pořadí letošního ročníku také vybízí k ohlédnutí a snad i oslavě. A nejlepší oslava je kvalitní program letošního ročníku.

Festivalový týden (22. – 27. července) začíná Letňákem u Havla. V pondělí 22. července se můžete těšit na pohádku Čertí brko, v úterý 23. července promítáme nejúspěšnější film českých kin poslední doby – Bohemian Rhapsody, kterému bude předcházet koncert místní mladé kapely Taste. Ve středu 24. července by vám neměly utéct komediální Ženy v běhu. Vernisáži výstavy Klubu moravských fotografů, která proběhne v kulturním domě, patří čtvrtek 25. července.  Bubeníci by si 24. a 25. července neměli nechat ujít bubenický seminář, který povede Dali Mraz. Od úterý do pátku bude v rámci festivalu probíhat architektonický workshop, který se zaměří na některé letovické lokality. Výsledky práce mladých architektů budou prezentovány v rámci programu na koupališti.

A tím se dostáváme k hlavní části festivalu. Ta letos bude netradičně dvoudenní. Úvod pátečního programu na koupališti patří besedě s Jiřím Šedým, malířem a spisovatelem, sportovcem, inspirativní osobností, která se narodila s Downovým syndromem.  Na vernisáži svých obrazů představí také svoji novou knihu. A pak už se rozjíždí hudební kolotoč. Pátek 26. července od 17:30 patří folkové Bokomaře, legendárnímu Progresu 2, oceňovaným The Atavists a večer zakončí místní našlapaná kapela The Beaters. Sobotu 27. července v 15:30 zahájí Funky plane band, pokračovat bude Pavel Helan a Rezavá klec. Bratři Ebenové rozezní prostor koupaliště od 19:40 a milovníky řízného ska potěší hned Sto zvířat. Večer a vlastně celý festival zakončí kapela Mech

Kromě hudební produkce se návštěvníci v sobotu mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Pro malé diváky je od 14:00 připraveno divadelní představení Opravářská pohádka. Těšit se můžete na oblíbené dílničky, prezentaci neziskovek a architektonického workshopu, či minigolf. K dispozici je bazén, který kromě koupání poslouží také k oblíbené světelné fontáně v režii letovických hasičů.

Vstupné v předprodeji na jednotlivé dny stojí 200 Kč (250 Kč na místě). Permanentku na oba dny získáte v předprodeji dokonce za 350 Kč (400 Kč na místě). Předprodej probíhá v TIC Letovice na Tyršově ulici. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Věříme, že letošní kulatý ročník si pro vás nachystal zajímavý program, který vás osloví. Pro další informace navštivte naši facebookovou stránku https://www.facebook.com/triplusjednaletovice/ nebo náš web http://triplusjednaletovice.cz/. Těšíme se na setkání s vámi.  

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky