REHAU rozšiřuje závod v Jevíčku

Firma REHAU investovala zhruba 6,8 milionu Eur do rozšíření závodu v Jevíčku a vytvořila tím tak desítky nových pracovních příležitostí v regionu. Oficiální otevření se konalo 19. července 2019. REHAU Jevíčko je dodavatelem automobilového průmyslu již od roku 2011. S ohledem na růst poptávky byl postaven nový závod PEPSIN zaměřený především na montáže zadních spoilerů.

Budova s názvem PEPSIN, jejíž stavba započala v březnu 2018, se skládá z montážní, logistické a administrativní části. Prostor pro montáže zaujímá plochu 2 800m2 a logistická plocha se rozkládá na 4 000m2. Celkově v závodě PEPSIN najde uplatnění přibližně 170 nových zaměstnanců. Původní a nový závod odděluje záplavový kanál. Ten by měl eliminovat případnou povodeň, která v minulosti již několikrát postihla severovýchodní část města Jevíčka. V modernizované budově probíhají montáže pro zákazníky, jakými jsou například Audi, Peugeot, Porsche, Škoda nebo Volkswagen.

Slavnostní otevření se konalo 19. července 2019. Návštěvníci a zaměstnanci se mohli občerstvit a absolvovat prohlídku závodu komentovanou zkušenými pracovníky. Prohlídka umožnila zúčastněným nahlédnout na jednotlivá pracoviště, skladovací plochy se systémem pojízdných regálů, prohlédnout si roboty, samotné spoilery v různých fázích montáže a dozvědět se více o technologii výroby. Mezi návštěvníky patřili také členové vedení skupiny REHAU, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starosta města Jevíčka Dušan Pávek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *