Listy regionů
24Zář/190

Blanenští biatlonisté jdou do finále letní sezóny

Blanenští biatlonisté se o víkendu 7. a 8. září zúčastnili třetího závodu Českého poháru v letním biatlonu, který se konal v novém biatlonovém areálu v Jilemnici.

Závod se ukázal jako velmi úspěšný. Zlatou medaili si domů odvezl Jakub Rozkošný v nejmladší kategorii žactvo M11. První výkonnostní třídu si vybojoval Michal Dobrovský a Klárka Rozkošná. Ostatní naši závodníci - Pája Tajovská, Lukáš Frýdek, Klárka Musilová a Jakub Kabrhel si odvezli alespoň dobrý pocit ze zlepšení svých výkonů i umístění. Motivační pro děti bylo i to, že na bednu se vyšvihli i dva naši veteráni.

„Dobrým výsledkům určitě napomohlo i soustředění v závěru prázdnin v Nové Vsi u Rýmařova. Už tam jsme viděli výrazné zlepšení jak fyzičky, tak střelby,“ řekl po závodě trenér Libor Šinkora. Na soustředění se i rozjela i příprava na zimu – tréninky na kolečkových lyžích.

V letním biatlonu nás v září ještě čeká mistrovství České republiky, které se koná pro žactvo v Břidličné, pro dorost v Bystřici pod Hostýnem. Tímto bude letní sezóna uzavřena a my se naplno vrhneme do zimní přípravy – v říjnu nás čeká soustředění v Novém Městě na Moravě, kde budeme jezdit na kolečkových lyžích a pilovat střelbu ze vzduchovek a malorážek.

Jsme rádi, že se do našeho oddílu přihlásili i další mladí sportovci. Doufáme že se jim biatlon zalíbí a těšíme se na jejich sportovní růst. Nicméně i nadále hledáme sportovně založené holky a kluky z Blanska a okolí, kteří rozšíří naši biatlonovou partu.

Držte našim mladým biatlonistům palce, ať se jim v zimě zadaří alespoň tak jako v létě.

PK

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky