Listy regionů
13Zář/190

První výsledky nového systému svozu odpadu od 1.7.2019

Poznatky z prvních svozů systému „Door to door “ červenec/srpen 2019

Od 1. července 2019 je v naší obci zaveden nový systém svozu odpadů. Prvním krokem bylo přidělení popelnic na tříděný odpad do vašich domácností a zavedení svozového kalendáře. Nyní jsme ve zkušební fázi a už první dva měsíce fungování nového systému přinesly řadu poznatků z okolních obcí, o které bychom se s Vámi chtěli podělit, abychom zodpověděli některé vaše dotazy a nejasnosti:

Přistavování nádob k vývozu

Je také potřeba nádoby viditelně vyvézt před dům a co nejvíce ke svozové cestě. Podle pravidel by měla nádoba být 2-3 m od svozové cesty viditelně postavená.Závozníci si jinak musí hrát na slepou bábu a buď hledat popelnice mezi zelení vjezdů, nebo běhat k domům a kontrolovat obsah. Vše velmi zdržuje svoz v obci.

Týká se to hlavně občanů, kteří mají nádoby celý rok postavené u domu. Pokud chtějí některou nádobu vyvézt, tak ji musí viditelně z řady vytáhnout blíže k cestě. Pokud tak neučiní, bude se brát za to, že jim její obsah vydrží do příštího svozu.Je třeba, aby občané přistavili nádoby určené k vývozu již večer před svozovým dnem. Osádky mají vytížené svozové plány a svážejí odpad od 6 hod ráno. Nemůžou čekat, až se obyvatelé vzbudí a pak se vracet. Často se stává, že si někdo stěžoval, že mu nebyla popelnice vyvezena, ale svozový vůz brzo ráno projel a nádoba tam nebyla. Pro tento účel budou mít řidiči v budoucnu v autech kameru, aby mohli zkontrolovat na čí straně je chyba.

Četnost vývozu nádob

Stává se, že si občané myslí, že musí dávat nádobu vždy, i když je jen z poloviny plná a vydržela by do dalšího svozu. Není tomu tak. Mohou klidně nějaký vývoz vynechat.

Svoz papír a plast v jeden den

Svozová osádka nejdříve vyveze většinou plast, poté vysype a ve druhém kole sveze Pokračovat ve čtení

Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: První výsledky nového systému svozu odpadu od 1.7.2019

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky