Listy regionů
14Říj/190

Bowling Blansko

Po prázdninách opět začaly pravidelné tréninky na domácí herně Bowling Blansko. Náš tým se rozrostl o několik nových bowlingových nadějí.

První větší akce byla na konci září (29.9.2019) a jednalo se o Storm juniorskou extraligu. Herní plán se skládá ze 6 hracích dnů a květnového finále (2020), kam postoupí nejlepší týmy z pěti skupin z celé ČR. Pro tuto soutěž byly trenéry za Bowling Blansko sestaveny 3 týmy.

29.9.2019 se hrálo v herně Bowling Brno (Líšeň).

V naší skupině D jsou kromě Blanska také týmy z Brna, Hustopečí a Tišnova. Po prvním hracím dnu byl na výsledkovou tabulku naší skupiny velice pěkný pohled, protože dva blanenské týmy (Bowling Blansko A a Bowling Blansko B) se umístily na prvních dvou místech. To se také projevilo v hráčských statistikách, kde z prvních 6 míst obsadili blanenští hráči rovnou 5 míst. Samozřejmě bych chtěl pochválit hráče ze všech tří týmů za odvedené výkony, ale chtěl bych  2 vyzvednout, a to Patrika Vaise, který dosáhl ze 6 her skvělého průměru téměř 190 kuželek a také Jakuba Sedláčka, který měl také hezký průměr 180, ale hlavně za super nához 256 kuželek hned v první hře.

Dětský a juniorský turnaj TCM Bowling Brno

Tento turnaj se nyní započítává do turnajového žebříčku ČBA (Česká bowlingová asociace). Organizace se ujala Eva Burianová z Probowling Hustopeče a zajistila pro děti poháry, medaile a další krásné ceny.

I v tomto turnaji se neztratili hráči z Bowlingu Blansko.

V nejmladší kategorii do 9 let  s mantinely získal svoji první medaili, a to bronzovou, Adam Stuchlík (7 let).

kategorii žáci 10 – 12 let obsadil 1. místo Jakub Stojanov (nejvyšší nához turnaje 190 kuželek) a 3. místo vybojoval Jan Hrazdíra.

kategorii juniorky 13 – 15 let obsadila s velkým náskokem 1. místo Lucie Hrazdírová.

Jako novinka bylo vyhlášení nejlepších tří z celkového počtu 36 hráčů.

1. místo Lucie Hrazdírová (Bowling Blansko)
  2. místo Radek Plšek
  3. místo Jakub Stojanov (Bowling Blansko)

Všichni tři získali krásné poháry.

Tento měsíc se v Brně uskuteční další kolo Storm juniorské extraligy a v Olomouci proběhne další díl Prestige tour, které se účastní nejlepší hráči z celé ČR.