Zákuskárna v Blansku

Zákuskárna se nachází nedaleko centra Blanska, na ulici Smetanova, kousek od kruhového objezdu za náměstím Republiky. Podnik otevřeli již před třemi roky manželé Petresovi; paní Simony jsem se zeptal:

Paní Petres, Zákuskárna kterou provozujete, je zřejmě velmi úspěšný podnik; i teď, v časném dopoledni, stále přichází další zákazníci nejen si vybrat u pultu, ale také posedět u kávy a něčeho sladkého. Jaké byly začátky?

Nápad otevřít podnik tohoto typu jsme s manželem probírali už dlouho, já jsem nějaký čas získávala zkušenosti v Itálii a věřili jsme, že to bude úspěšné podnikání. Do realizace jsme se pustili teprve až jsme našli vhodné prostory s dostatečně velkým zázemím pro vlastní výrobnu a zajistili dodávky originálních italských surovin.
Zákuskárna tedy není jen cukrárna, v čem se lišíte od podobných podniků?

Především máme vlastní výrobnu, kde děláme nejen zákusky, dorty, ale také chlebíčky a další výrobky studené kuchyně. Hlavní rozdíl pak spočívá v použití originálních italských surovin, které jsou chuťově i jakostně nezaměnitelné, podobně jako belgická čokoláda, kterou používáme. Samozřejmostí je, že také z místních základních surovin vybíráme jen ty kvalitní, nepoužíváme žádné náhražky. Výsledkem je spokojenost zákazníků, kterým naše produkty chutnají a hlavně se k nám opět vrací.

Co vše nabízíte svým zákazníkům?

Z několika základních druhů dortů děláme velké množství variací, které obměňujeme také podle ročního období. Můžeme vyhovět přání zákazníka a produkt přizpůsobit jeho objednávce; nejen co se týká náplně, ale také zdobení, nápisů a třeba tvarovaných figurek. Máme k dispozici tiskárnu na jedlý papír, takže například narozeninový dort může zdobit nejen blahopřejný nápis, ale také dodaná fotografie.
Zákusky nabízíme v mnoha variacích, dle přání zákazníka můžeme připravit kolekci pro nejrůznější oslavy. Denně máme v nabídce také bezlepkové zákusky.
K zákuskům patří neodmyslitelně káva. Používáme výhradně kávu Montecelio, což je 100 % Arabika vybraná pro naše zákazníky. Nabízíme celkem 11 druhů kávy, které jsou rozšířeny o různé další příchutě a dochucení.
V podzimním a zimním období přichází vhod horká čokoláda, horké punče a rozsáhlá nabídka sypaných čajů. Naopak v létě je největší zájem o ovocné limonády, zmrzliny a ledovou kávu.
Všiml jsem si, že zde máte také rozsáhlou nabídku rumů…

Ano, naše rumotéka obsahuje kolem stovky nejrůznějších druhů rumů z celého světa, od nejvyhlášenějších značek, až po ty, které jsou u nás málo známé a nejsou běžně k dostání. U nás nabízíme k ochutnání až kolem 30 druhů. Pravidelně pořádáme řízené degustace rumů s výkladem o jejich původu, historii a výrobě.

Je možno si u Vás objednat oslavu například narozenin?

Ano, běžně po dohodě zajišťujeme pro skupiny cca 20 osob nejrůznější akce pro děti i dospělé; zákazníkům nabízíme pro tuto příležitost občerstvení jak sladké, tak i výrobky studené kuchyně a teplé kuchyně.

Jakou máte otevírací dobu?

Otevřeno máme denně od 8 do 18 hodin, s výjimkou státních svátků, kdy provozní dobu upravujeme. Zákazníci mohou další informace, včetně rozsáhle fotogalerie našich produktů, najít na webových stránkách www.zakuskarnablansko.cz, pro případné objednávky je k dispozici tel. číslo 606 583 873, nebo e-mail petresgroup@seznam.cz.
Paní Petres, děkuji za rozhovor.

Petr Hanáček

Foto: ph

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *