Vize Paříž 2024

15. srpna 2022 – Baie Comeau Kanada: Letošní mezinárodní silniční sezonu uzavřel Ivo na silnici v Kanadě. Po výtečně odjetých závodech světového poháru v Elzachu, Německo (2 x 2.místo), Ivův team očekával opět medaili, z bitvy o ni ho, jak se v závodech ukázalo vyloučilo zranění pravého kolene, v závěrečné přípravě v ČR, kdy musel 10 dní zůstat v absolutním klidu.. Přesto by to nebyl Ivo, aby nezabojoval, vědom si svých reprezentačních povinností, zodpovědnosti vůči partnerům a fanouškům. Nejdříve absolvoval závody světového poháru v Quebecku, zde se umístil po výborném výkonu v časovce na 7. místě a na 5. místě v silničním závodě. Po těchto závodech se Ivo s naší výpravou přesunul více na sever do Baie Comeau, kde se konalo mistrovství světa handicapovaných cyklistů na silnici. V silniční časovce obsadil Ivo 10. místo, kdy především Ivův výsledný čas ukazuje, že se opět o pořádný kousek posunul výkonově dopředu. Silniční závod se podle předpokladů stal velkou loterií, protože jej opět pořadatelé nepochopitelně spojili se skupinou C3, která zastupuje cyklisty s výrazně menším postižením, kteří závod negativně ovlivňují svojí vyšší výkonnosti, zároveň toto spojení umožňuje silně zastoupeným státům spolupracovat v závodě, kdy je Ivo osamoceným bojovníkem v čele pelotonu.
Zřejmě to není náhoda, že ve 29letém Koblasovi, který se v dětství musel utkat s obrnou, dozrál zkušený bojovník, v mnohém příkladný i pro zdravé. V cílevědomosti, důslednosti. V umění prát se a být správně připraven má Česká republika příkladného reprezentanta.
Teď se vrací  do ČR, pln odhodlání pokračovat v započaté cestě za medailemi.

Poučen ze všech chybiček, které jeho i reprezentační sestavu zpomalovaly, požádal o spolupráci ve svém realizačním týmu Jiřího Mikšíka.

Nyní bude Ivova příprava zaměřena na postupný přechod na dráhové tréninky, protože Iva čeká v Pokračovat ve čtení

Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: Vize Paříž 2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *