Projekt Nežij vteřinou již poosmé osloví příznivce motorek

Osmým ročníkem pokračuje letos preventivní akce pro motorkáře, kterou tradičně pořádá Policie České republiky se svými partnery ve Sloupě. Prostranství před vstupem do zdejších krasových jeskyní tak 6.6.2015 od 13 hodin opět ožije tematickým programem, jehož hlavním cílem bylo vždy snižovat počty dopravních nehod motorek, případně mírnit jejich následky.

Blanensko je jednou z lokalit, která svým charakterem poskytuje motorkářům ty správné zážitky z jízdy. Některé trasy jsou však náročné a případný risk se nemusí jezdcům vyplatit. Jsou tu i úseky, které si již vyžádaly mezi milovníky jedné stopy oběti nejvyšší. Snad i díky každoročnímu přispění akce Nežij vteřinou, v posledních třech letech naštěstí k tragickým kolizím nedochází. Naproti tomu čísla ve statistikách úrazů vzniklých při dopravních nehodách motorkářů mají stoupající tendenci.

Letos je akce připravena v již zavedeném a předchozími ročníky prověřeném formátu, s jedinou drobnou změnou, spíše kosmetického rázu. Internetová prezentace akce letos probíhá na stránkách www.nezijvterinou.cz . Nejen motorkáři budou mít první červnovou sobotu znovu možnost zúčastnit se uceleného programu, jehož hlavní téma upozorní na nepovolené doplňky a úpravy motocyklů. Dále nebudou chybět Interaktivní ukázky Motoškoly Masarykova okruhu, policejní záběry z dopravních nehod rozšířené o rozbor vybraných kolizí, výstup primáře traumacentra Fakultní nemocnice Brno, prezentace mototýmů hradní stráže, dopravní a vojenské policie, autogramiáda jezdce Moto GP Karla Abraháma, zhodnocení jedinečného přínosu instalace bezpečnostních motosvodidel, předvedení techniky, výstroje a vybavení jednotlivých složek IZS, osvěžení zásad první pomoci a postupů v případě dopravní nehody, informace k odškodnění obětí případných nehod poskytované odborníky, technické poradenství oborových specialistů z oblasti servisu i prodeje, aktualizované představení bezpečnostní ochranné identifikační technologie, prezentace funkčních a bezpečnostních trendů výbavy chránící zdraví motorkářů, výhrami oceněné testování znalostí pravidel silničního provozu a jiné soutěže. Nově zde bude také možnost zkušební jízdy na zapůjčených strojích v režii jednoho z partnerů akce. Symbolické zakončení bude jako vždy patřit vzpomínce na ty, kterým silnice vzala to nejcennější.

nezij vterinou 2015

por. Mgr. Petr Nečesánek

1 komentář u „Projekt Nežij vteřinou již poosmé osloví příznivce motorek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *