Do Poodří na kole i pěšky. Zveme vás na prázdninovou hru Tour de aleje!

V Poodří na vás po celé léto čekají napínavé úkoly, které vás zavedou pěšky nebo na kole do známých i neznámých zákoutí.

Účast v Tour de aleje je benefiční. Zápisným do hry přispějete například na nákup sazenic dubů a starých odrůd hrušní, výsadbového materiálu a ochrany proti okusu zvěří. S vaší podporou můžeme zajistit vše, co je nutné k výsadbě stromků, které za desítky let budou přínosem pro místní hospodáře a biotopy mnoha druhů vzácných živočichů. Chcete vědět, jak se sází stromy? Přijeďte si sazeničky na podzim sami vysadit. Vytvoříme společně nové příbytky pro brouka páchníka.

Hra o zajímavé ceny pro celou rodinu probíhá až do 12. září 2021. Registrujte se na našem e-shopu a sledujte náš FB profil.

Foto: Karel Kašík, Arnika 2020

 

Za nejkrásnější alejí roku 2020 do Chlumu u Letovic

Společně s místními lidmi a přáteli jsme 28. května oslavili vítězku ankety Alej roku 2020.

Odhalili jsme pamětní ceduli, předali diplom a ceny od našich sponzorů. Našla se i chvilka pro tichou procházku alejí. Lípy hýřily zelení a chystaly se kvést. Za měsíc už v aleji voněly květy a pracovaly včely.

V péči o lipovou alej dále pokračuje spolek Svárovská alej svobody. Zajišťuje znalecké posudky, ale také sbírá lipový květ. Darů přírody prý bude dost pro příznivce i nepříznivce aleje. Sledujte dění kolem aleje.

Svárovská alej, Foto: T. Tuček, Arnika

 

Co nám děti řekly o stromech a jejich obyvatelích?

Stromy v krajině i ve městě jsou plné života a musí to tak zůstat!

Výtvarnou a literární soutěž Staré stromy a jejich obyvatelé jsme vyhlásili loni na podzim ke Dni stromů. Na naši adresu přišlo více než 80 výtvarných i literárních děl z Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého, Pardubického a Středočeského kraje.

Porota měla nevděčný úkol vybrat z kreseb, maleb, koláží a textů ty, které oceníme. Všechny jsou krásné. Podívejte se!

Díla budou vystavena na vernisáži druhou říjnovou sobotu v Poodří. O přesném místě a čase budeme informovat.

Soutěž Staré stromy a jejich obyvatelé, Foto: Arnika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *