Novinky z blanenského bowlingu

Zase po delší době se ozývám se zprávami z blanenského bowlingu. Vzhledem k době covidové se soutěže, které se měly hrát na jaře nebo začátkem léta, přesunuly na prázdniny.

Dne 18.7.2021 se na pražské herně Xbowling Prosek uskutečnilo finále týmů Storm juniorské bowlingové Extraligy, kam se také dostal tým A z Bowling Blansko. Osm týmů hrálo každý s každým a po sečtení bodů bylo o vítězi jasno. Týmu z Blanska nemohla kvůli nemoci pomoci Lucka Hrazdírová, ale i tak se s tím kluci popasovali velmi dobře a občas jim chyběl kousek toho pověstného štěstíčka. Ale i tak šesté místo v republice je super výsledek.

V prvním srpnovém týdnu proběhl ve spolupráci s Bowling Blansko a Bowling Brno kemp, který byl velmi dobrou přípravou na MČR juniorů v Olomouci.

Mistrovství České republiky juniorů se konalo 7.-8.8.2021 v olomockém Bowlandu. V sobotu 7.8. se hrály mladší kategorie, kde jsme neměli zastoupení, ale v neděli 8.8. se už blanenští junioři porvali o pěkná umístění. Kvalifikace v kategorii 13 – 15 let se zúčastnilo 19 hráčů a postup si po 6 kvalifikačních hrách zajistili 4 nejlepší, mezi kterými nechyběl s velmi dobrým náhozem 1115 kuželek Jakub Sedláček. Na sedmém místě se umístil Jan Hrazdíra  (1003 bodů), na 10. místě Jakub Stojanov (937 bodů) a na 16. místě Jakub Hasoň (839 bodů). Semifinále, které se hráno na 2 hry, nahrál Jakub Sedláček vynikajících 434 bodů, ale bohužel to nestačilo na Tomáše Vacka z Bowling Hluboká, který zahrál super 490 bodů. Jakub i tak obsadil 3. místo, což je jeho největší úspěch.

V kategorii 16 – 18 let se i se super výkonem 1226 bodů Jirka Hasoň umístil na sedmém místě a finálová čtyřka mu těsně unikla. Na 17. místě se umístil Patrik Vais (1025 bodů). V juniorkách se v kvalifikaci po velmi pěkném výkonu umístila na třetím místě Lucie Hrazdírová (1052 bodů). V semifinále si jednoznačně poradila se Sofií Lexovou (Bowling Hluboká) a postoupila do finále, kde ji čekala nejlepší juniorka Eliška Krummerová. Loňský titul se Lucce bohužel obhájit nepodařilo, ale druhé místo je taky super výsledek.

Zatím poslední větší akce se uskutečnila na Bowling Brno a jednalo se o mezinárodní turnaj Motiv Open 2021, kterého se zúčastnilo 72 hráčů ze 7 zemí. Výborného výsledku dosáhl Jirka Hasoň, který v nabité konkurenci vyválčil 7. místo. V doprovodné kategorii juniorů do 15 let se velmi dařilo juniorům z Blanska. Zvítězil Jan Hrazdíra, 3. místo obsadil Jakub Sedláček a čtvrtý byl Jakub Hasoň.

Vynikajícího výsledku na MČR jednotlivců dosáhl Jaroslav Uher, který v nabité konkurenci zvítězil. Jarda je mně a mojí manželce velmi nápomocen při trénování blanenských bowlingových nadějí.

Petr Hrazdíra – Bowling Blansko

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *