JARNÍ SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, NEBEZPEČNÉHO ODPADU A ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

JARNÍ SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, NEBEZPEČNÉHO ODPADU A ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

Obec Chrudichromy a SDH provede svoz v sobotu 15. dubna 2023

od 9:00 do 12:00 hod

Železný šrot, elektrospotřebiče, pneumatiky z osobních vozidel a nebezpečný odpad  připravte předem na hromadu před dům (těžké věci vyneseme).

Mezi nebezpečný odpad se řadí oleje, znečištěné obaly, barvy, lepidla, pryskyřice, mastné tkaniny, ředidla, rozpouštědla, kyseliny, zásady, pesticidy, léky, AKU baterie, monočlánky, atd.

Děkujeme, že třídíte odpad. 

 Pozor:

Žádáme občany, aby svévolně nevhazovali odpad do VO kontejnerů na tělese dálnice.  Pokud potřebujete vyvést odpad do kontejneru prosím volejte na tel. čísla : 602571526    728917523

Nově  do VO kontejnerů nepatří žádný dřevěný odpad!

 Tento se třídí zvlášť, pokud je to ve vašich silách prosíme oddělujte  například dřevěné konstrukce od čalounění u pohovek, kování a skleněné výplně u dveří, oken a nábytku.

Stejně tak sem nepatří stavební odpad! Pokud děláte rekonstrukci byť jen  koupelny,  musíte si zajistit odvoz stavebního odpadu na svoje náklady! 

Vzhledem k neustálému nepořádku a i z důvodu větší kontroly vyvážených odpadů k VO kontejneru jsme se rozhodli , že prostor kolem zaplotíme a bude  monitorován kamerami. V brzké době se v  okolním prostoru rozmístí fotopasti. 

Do kontejneru vyváží odpad i lidé, kteří v naší obci vůbec nebydlí. Tímto nám navyšují náklady na vývoz, které všichni společně hradíme.

 

 Nově se nám i hromadí především plastový odpad u 1100l kontejnerů i tento by měl být jen z domácnosti a ne ze staveb či rekonstrukcí domů – obaly od cihel, ytongu  nebo z podnikání jsem rozhodně nepatří.

 

 

Pokračovat ve čtení

Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: JARNÍ SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU, NEBEZPEČNÉHO ODPADU A ELEKTROSPOTŘEBIČŮ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *