Audio verze knihy Nikdy to nevzdávám

Vážení přátelé,

Dovolujeme si Vám přeposlat informaci a odkaz na rozhovor s Ivem v Radiožurnálu sport a na nové audio zpracování knihy o jeho životě „Nikdy to nevzdávám“ v podání herce Ladislava Hampla.

S poděkováním Vám Ivo Koblasa sen.

Už od narození se musel Ivo Koblasa vyrovnat se zdravotními komplikacemi. V jeho cestě za sportovními sny ho nezastavila ani dětská mozková obrna a denně na kole stráví tři až čtyři hodiny, při kterých zvládne ujet 70 až 90 kilometrů. Silnice, časovka, dráha. Tam všude se handicapovaný sportovec cítí jako doma. Poslechněte si medailon, který pro posluchače Radiožurnálu Sport připravil Pavel Petr a navnaďte se na četbu audioknihy.

Jaké komplikace mu dělá v osobním životě handicap, se kterým se narodil? „Nevnímám to jako žádnou překážku a můžu s tím žít normálně,“ popisuje Ivo Koblasa.

Na kole rodák z Brna závodí od dvanácti let a díky jeho odhodlání a vůli se může pochlubit ziskem medailí z mistrovství Evropy i světa. Startoval i na letních paralympijských hrách – v Londýně, Riu a Tokiu. Právě k Tokiu hodně upínal svoje naděje. Úspěchu musel ale hodně obětovat a pro mnohé může být inspirací.

„Změnila se příprava, změnil se trenér, plus spolupracujeme i s výživovým poradcem. I sebe jsem odlehčil, takže se cítím fyzicky lépe. Nedávám si colu, nechodím do fastfoodů, snažím se jíst pravidelně a po jiných dávkách,“ přibližuje Koblasa

Borec z Brna se může spolehnout na podporu rodiny, především pak otce, který ho doprovází nejen na závodech, ale i celou cestou životem. Významnou roli v životě handicapovaného sportovce hrál i jeho dědeček, válečný hrdina a pilot RAF Emil Boček.

Pro úspěšného cyklistu je teď největší výzvou čtvrtá paralympiáda. V roce 2024 jí uspořádá francouzská metropole Paříž. Po mnoha letech bude mít přeci jen možnost Pokračovat ve čtení

Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: Audio verze knihy Nikdy to nevzdávám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *